Kulüp ve Atölyeler

Hayatı Yaşamak

Çözüm Koleji olarak öğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz değerleri, olumlu ve açık bir okul iklimiyle birleştirerek yaşayan bir okul haline getiriyoruz.
Eğitimin aslı yapmaktır. Biz öğrencilerimizi yapan, üreten “maker” çocuk olarak görüyoruz. Okulumuzda STEM eğitimi uyguluyoruz. Çocuklarımızın bu eğitimle günlük yaşam becerilerini kazanmalarının yanı sıra içlerinde var olan merak ve araştırma duygusunu geliştiriyoruz.
“Her çocuk mucit doğar.” prensibinden hareketle, öğrencilerimizle adım adım yürüyerek, onların hayallerinin gerçeğe dönüşmesine destek veriyoruz.
Okulumuzda kurmuş olduğumuz birbirinden farklı atölyelerde öğrencilerimizin almış oldukları eğitimi üretime dönüştürme imkanı veriyoruz.
Sadece hayal etmenin değil, hayalleri ürüne dönüştürebilmenin amaçlandığı bu atölyelerde, öğrencilerimize kendilerini gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz. Çocuklarımızı bilinenden yola çıkarak bilinmeyen yenilikleri keşfeden mucitler olarak yetiştiriyoruz.

robotik atolye   

ROBOTİK, UZAY VE HAVACILIK ATÖLYESİ
Öğrencilerimizin bu atölyede önce hayal etmesini sonra takım çalışması içerisinde tasarım becerilerinin yanısıra algoritmik düşünme becerilerinini de ortaya koyarak robotik çalışmalarını yürütmesini hedefliyoruz.
Zihinsel üretkenliklerinin ve motor becerilerinin gelişmesini, küçüklerin büyük hayallerinin burada filizlenmesini hedefliyoruz.

 kodlama atolye  

 

KODLAMA VE 3D PRINTING ATÖLYESİ
Programlama ve 3d modelleme etkinliklerini bir arada yürüterek öğrencilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine rehberlik ediyoruz. Bu atölyede öğrencilerimizin temel mühendislik bilimine ilk adımlarını atmalarını sağlıyoruz.

 green box atolye  

 

GREEN BOX (YEŞİL ODA) ATÖLYESİ
Green box stüdyosu sayesinde; animasyon, kısa film, photoshop gibi öğrencilerin hayal dünyalarını somutlaştıracakları etkinlikler yapmalarına imkan sağlıyoruz.

 muzik atolye  

 

MÜZİK ATÖLYESİ
Öğrencilerimize nota bilgisi ve eğilimleri doğrultusunda müzik enstrümanlarını kullanmalarını öğretiyoruz. Notalar eşliğinde çocuklarımızı coşturuyoruz.

 drama atolye  

 

DRAMA VE HİTABET ATÖLYESİ
Öğrencilerimizi kendilerini daha rahat ifade edebilen, dışa dönük, sosyal yönü gelişmiş, özgüvenli bireyler olarak yetiştiriyoruz.

 adabi muaseret atolye  

 

ADAB-I MUAŞERET(SOSYAL YAŞAM BECERİLERİ) “SOCIAL LIFE SKILLS.” ATÖLYESİ
Alanında uzman kişiler tarafından; yemek ve sofra kültürü, doğru beslenme ve temel mutfak becerilerini kazandırıyoruz. Onlara güzel giyinme, tasarım yapma, farklı modeller gelişitirme, ütü yapma ve üretmeyi öğretiyoruz. Kısaca göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen bireyler yetiştiriyoruz.

 geleneksel el atolye  

 

GELENEKSEL EL SANATLARI ATÖLYESİ
Yetenekli eller iş başında. Öğrencilerimize kültürümüzün esintilerini taşıyan; seramik, ebru, çömlek sanatının inceliklerini öğretiyoruz.

 gorsel sanatlar atolye  

 

GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ
Renklerin, öğrencilerimizin hayallerini harekete geçireceği görsel dünyalarına ışık tutacağı mekanlar oluşturuyoruz. Soyut düşüncelerini somuta dönüştürerek sanatın estetiğiyle buluşturuyoruz.

 bakim atolye  

 

BAKIM VE ONARIM ATÖLYESİ
Ampül değiştirme, conta sıkma, araba lastiği değiştirme, boya yapma gibi basit tamir-bakım- onarım işlerinin öğretileceği bu atölyemizde öğrencilerimiz evlerinin kahramanı olacaklardır.

 ahsap atolye  

 

AHŞAP VE TASARIM ATÖLYESİ
Öğrencilerimizin; dikkat, algı, göz ve el koordinasyonu, renk, boyut gibi kavramlarını güçlendiriyoruz. Ağacın sıcaklığıyla tasarım üretkenliklerini geliştiriyoruz.

 3d sinema klup  

 

3D SİNEMA KULÜBÜ
Ezbere dayalı anlatım biçimini ön plana çıkaran eğitim modeli yerine yapılandırmacı eğitimden hareketle nesneleri algı yükseklik ve derinlik özellikleriyle kavrayacaklar.

 akil oyunlari klup  

 

AKIL OYUNLARI KULÜBÜ
Her çocuk özeldir ve her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir dünyadır. Öğrenme bir düşünme becerisidir. Düşünmenin olduğu yerde öğrenme vardır Bu atölyede öğrencilerimizin standart eğitim müfredatıyla edinemedikleri zekâ ve yetenek alanlarını, problem çözme becerilerini geliştiren çalışmalar yapıyoruz.
İçlerindeki dâhiyi uyandırıyoruz.

 native speak klup  

 

NATİVE SPEAKER KULÜBÜ
Eğitim ortamını, çocuklarımızın görsel, işitsel ve kinestetik zekâlarını dikkate alarak tasarlıyoruz. Bu amaçla Reading Club, Open House, Tiyatro, Model Birleşmiş Milletler (MUN) gibi kulüplerle Öğrencilerimize İngilizce hazırladıkları etkinlikleri sahneleme fırsatı veriyoruz. Eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz.

 spor klup alanlari  

 

SPOR KULÜPLERİ ALANLARI
Öğrencilerimize farklı mekanlarda ilgileri doğrultusunda spor yapma alışkanlığı kazandırıyoruz.

 spor klupleri  

 

SPOR KULÜPLERİ
Futbol, Basketbol, Hentbol, Futsal, Voleybol, Okçuluk, Yüzme, Oryantirik, Wushu, Tenis, Aikido, Masa Tenisi, Badminton

 sanatsal klupler  

 

SANATSAL KULÜPLER
Rebap, Saz, Gitar, Keman, Piyano, Ney, Görsel Sanatlar, Ebru Sanatı, Çinicilik, Orkestra, Seramik, Film, Fotoğrafçılık, Halk Oyunları

 fen klupleri  

 

FEN VE KÜLTÜR KULÜPLERİ
Astronomi ve Uzay Bilimleri, Akıl Oyunları, Bilişim- Kodlama, 3D Yazıcı, Aşçılık), Tiyatro, Drama, Eko-Okul,

 yesil terapi alanlari  

 

YEŞİL TERAPİ ALANLARI
Öğrencilerimize doğayla iç içe zaman geçirmenin hazzını yaşatıyoruz. Toprağa dokunma, ağaç dikme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağını sunuyoruz. On bin (10.000) M2 geniş bahçemizi etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.