Anaokulu

Anaokulu - Hayata Dokunmak

Okulumuzda hafta içi tam gün, Cumartesi yarım gün eğitim-öğretim yapıyoruz.
Çözüm Koleji olarak, erken çocukluk eğitiminin çocuklarımızın geleceği için sağlam bir temel oluşturacağına inanıyoruz. Okul öncesi, eğlenerek öğrenmenin esas olduğu, çocuğun hayata dokunmaya başladığı dönemdir. Tecrübeli öğretmenlerimiz, hertürlü destekleyici yayınlarımız,özenle tasarlanmış eğitici-öğretici ortamlarımızla öğrencilerimizin bilişsel, sosyal, kültürel ve dil gelişiminde fark oluşturuyoruz. Kısaca öğrenci merkezli, etkinlik odaklı, milli ve manevi değerleri destekleyen eğitim anlayışımızla öğrencilerimizi ilkokula ve hayata hazırlıyoruz.

anaokulu sinif   

 

SINIFLAR
Sınıflarımızı çocuklarımızın, yaş gruplarını dikkate alarak, bir üst sınıfa hazırlanacak şekilde tasarlıyoruz. Eğitim ve öğretimi canlı tutacak farklı mekanlar oluşturuyoruz, geniş ve havadar bu mekanlarda hayata dokunmanın tadına vardırıyoruz.

anaokulu degerler  

 

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ
Çözüm Koleji’nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu’nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. Okul öncesinden başlamak üzere Kuran-ı Kerim’in de öğretildiği okulumuzda milli ve manevi değerlerle donanmış öğrenciler yetiştiriyoruz.

anaokulu ingilizce  

 

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ
Çözüm Koleji’nin dil eğitiminde, akademik kurullar tarafından geliştirilmiş olan touch modelini uyguluyoruz. Native Speakersve Türk öğretmenlerin birlikteçalıştığı okulumuzda, haftada en az15 saat İngilizce eğitimi veriyoruz.Sosyal, kültürel, sınıf içi ve yurtdışı etkinliklerle pekiştirerek kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

anaokulu pdr  

 

REHBERLİK ÇALIŞMALARI
Çözüm Koleji olarak, PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli işbirliği ile öğrencilerimizi ilkokula ve hayata hazırlıyoruz.

anaokulu veli  

 

VELİ BİLGİLENDİRME
Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, işbirliğini artırmak amacıyla velilerle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilere, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. Öğrenenbir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katıyoruz.

anaokulu resim muzik  

 

RESİM VE MÜZİK ATÖLYESİ
Küçüklerin, özellikle erken yaşta iç dünyalarını özgürc harekete geçirmeleri çok önemlidir. Biz onlara resim ve müzik atölyelerinde beş duyunun gelişimini destekleyen, belkide ilk eserlerini yapacakları bir ortam sunuyoruz.

anaokulu oyuncak  

 

OYUNCAK KÜTÜPHANESİ
Okulumuzda çocuklarımız için oyun ve oyuncağı tasarlayabilecekleri, oynarken öğrenebilecekleri bölümler oluşturuyoruz. Çocuklarımıza, özgürce yaptıkları çalışmaları sergilemenin mutluluğunu doyasıya yaşatıyoruz.

anaokulu 3d sinema  

 

3D SİNEMASALONU
Görerek öğrenmeninön planda olduğuerken yaş gruplarındagöze ve kulağa aynı andahitap ederek onların hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

anaokulu kis bahcesi  

 

KIŞ BAHÇESİ
Öğrencilerimize özellikle kışın sınıf ortamının dışında, daha geniş ve farklı bir ortamda rahatlamak üzere tasarlanmış, eğitici ve öğretici temaların olduğu hareket rahatlığı sağlayan ortamlar sunuyoruz.

anaokulu oyun parki  

 

OYUN PARKI
Öğrencilerimizin, çok seçenekli oyun parkında enerjilerini atmalarını sağlıyoruz, Özgürce eğlenmenin tadına vardırıyoruz.

anaokulu havuz  

 

YÜZME HAVUZU
Tüm öğrencilerimize yüzme öğretiyoruz. Aralarında kabiliyetleri ölçüsünde ilerleme gösterenlere de gerekli yönlendirmeler yapıyoruz.

anaokulu gorsel sanat  

 

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ
Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde öğrencilerimize, temel el becerilerini geliştirecek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerileri kazandırıyoruz. Yazılım, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmalarla teknolojiye yön verecek mucitler yetiştiriyoruz.

anaokulu yesil terapi  

 

YEŞİLTERAPİ
Doğayla iç içe öğrenme stiliyle çocuklarınızın üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma,ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi, etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

anaokulu spor salonu  

 

SPOR SALONU
Sadece okul öncesine ait özenle tasarlanmış, farklı etkinlik alanlarıyla, eğlenerek spor yapmayı alışkanlık haline getirmelerini sağlıyoruz.

anaokulu konferans salonu  

 

KONFERANS SALONU
Okulumuzda düzenlenecek eğitim,konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

anaokulu yemek salonu  

 

YEMEK SALONU
Okulumuzda; masalara servisin yapıldığı sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde üç öğün yemek veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz.

anaokulu saglik  

 

SAĞLIK MERKEZİ
Okulumuzun Sağlık Merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

anaokulu wcler  

 

LAVABOLAR (WC)
Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre ayarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

anaokulu guvenlik hizmeti  

 

OKUL GÜVENLİĞİ
Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz. Çocuk psikolojisinden anlayan, sertifikalı güvenlik görevlileri çalıştırıyoruz.

anaokulu temizlik  

 

TEMİZLİK VE HİJYEN
Eğitim ortamlarını ve ortak kullanım alanlarını uzman personel tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz.

anaokulu okul gerecleri  

 

OKUL İHTİYAÇLARI
Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

anaokulu okul servis  

 

SERVİS HİZMETİ
Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Serviscell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.